Nyomtatás

Kohári Richárd két héttel az N.A.C. Universum előtt

Írta: Vida Zoltán I Létrehozva: . I Kategória: Hírek

Ricsi felkészülését különösen igyekeztem figyelemmel kísérni. Alkatilag Ricsi kiemelkedően tehetséges, óriási tartalékai vannak, ha lesz még benne ambíció ehhez a sportághoz, szerintem szép jövő vár rá. Ricsi felépítése ideális az atletic kategóriához, szinte mondhatnám, neki találták ki. Ricsi 178 cm magas, vagyis az Universumra maximum 80 kg lehet.

Az előkészületi versenyeken Ricsi a Svájc Open kivételével nem hozta ezt a súlyhatárt, nem szálkásított be maximálisan, de ez tudatos volt a részünkről, nem az előkészületi versenyeken kell a maximumot nyújtani, hanem a fő versenyen.

Ricsi a Bodysport Kupán 2. a Superbodyn 3. helyezést ért el, mindkét versenyen 82 kg volt a súlya, a Svájc Openen viszont már hozta a 80 kg-os kategória határt, ez látszott is a fizikumán, meg is nyerte a versenyt.

Az Universumra már csúcsformát fog hozni, a versenysúlyát 78-79 kg körül tippelem. Igazán nincs nagy jelentősége, 78 vagy 80 kg, az a fontos amit a tükör mutat.

És sokkal jobb lesz a fizikuma 78 kg-os testsúllyal, mélyen definiáltan, mint 80 kg-os testsúllyal, felületi definícióval.
Nem tulajdonítottunk túl nagy jelentőséget az előkészületi versenyeknek, ezek csak színpadpróbák voltak, az igazi nagy kihívás most következik.

Ricsi jelenleg 80,5 kg, már most sokkal jobb formában, mint az előkészületi versenyeken. Az Universumig szerintem még nagyjából 2 kg-ot kell fogynia, ahhoz hogy csúcsformába kerüljön. Szerintem ezzel nem lesz gond, Ricsi simán hozni fogja a saját magától elvárható formát, és szerintem döntős lesz az Universumon.

Tavaly is az volt, és akkor nem volt ilyen jó formában.
Idén én titkon ennél többet várok, de mint tudjuk, nincs két egyforma mezőny, és eddig 250 versenyző nevezett.
Remélem, Ricsinek sikerül a dobogóra kerülés, hiszen valahol mindketten ezt várjuk.